Turtes Elektrik Bodrum Cebri Sirkulasyonlu Güneş Enerji Sistemleri

Bu sistemler cebri sikülasyonludur. Yani sistem sirkülasyonu pompa ile sağlanır. Sistem; boyler, kollektör, pompa grubu ve otomasyon grubu olmak üzere 4 ana elemandan oluşmaktadır. Çatı altına veya evin uygun herhangi bir bölümüne yerleştirdiğimiz boyler ve kollektörler haricinde pompa grubu faliyetleri kumanda paneli tarafından otomatik olarak koordine edilir. Güneş enerjisinin yeterli olmadığı dönemler göz önüne alınarak, sisteme kombi gibi herhangi bir merkezi ısıtma sistemi de entegre edilebilir.

1. BOYLER

1a. TEK SERPANTİNLİ BOYLER

Tek serpantinli boyler yalnızca bir ısı kaynağından beslenebilen boylerdir. Cebri sirkülasyonlu sistemlerde herhangi bir dış ısı kaynağı sisteme entegre edilmeyecekse bu tip boyler kullanılır. Bu durumda ısı kaynağı yalnızca güneş kollektörleri olacaktır.

1b. ÇİFT SERPANTİNLİ BOYLER

Çift serpantinli boyler ise içerisindeki suyu iki farklı ısı kaynağından gelen ısıyla ısıtabilen boylerdir. Bu boylerin kullanıldığı sistemlerde, zaten sisteme bağlı olan güneş kollektörlerinin yanı sıra başka bir ısı kaynağı daha kullanılabilir. Merkezi kalorifer sistemi veya kombi gibi ısı kaynakları boylere kolaylıkla monte edilebilir.

KOLLEKTÖRLER

Sistemin bina dışında kalan yegane parçası olan kollektörler istenilen ısıtma kapasitesine göre farklı boy ve ebatlarda kullanılabilirler. Kollektörler sistemde kullanılan boyler kapasitesine de uygun olmalıdır.

POMPA GRUBU

Pompa grubu, kollektörlerdeki sıcak suyun boylere sirkülasyonunu sağlar. Aynı zamanda kendi emniyet tertibatlarına sahiptir.

OTOMASYON GRUBU

Bu sistemin en önemli elemanıdır. Kontrol panosu, kollektör ve boyler sıcaklıklarını ölçerek pompa grubuna "çalış" veya "dur" komutunu veren sistemdir. Otomasyon grubu Boyler ve kollektör arasındaki 4oC lik ısı farkına göre çalışır. Kollektörün sıcaklığı boyler sıcaklığından 4oC den fazla ise pompa vasıtasıyla sirkülasyonu çalıştırır az ise sirkülasyonu kapatır. Böylece sistem güvenle çalışır. Otomasyon cihazları da cebri sirkülasyonlu sistem içerisinde kullanılan boyler tipine göre farklılık göstermektedir. Tek serpantinli boyler kullanılan sistemlerde "Sundra", çift serpantinli boyler kullanılan sistemlerde ise "Suntana" modeli cihaz tercih edilmelidir.Tüm basınçlı sistemlerimiz imalat hatalarına karşı 3 yıl garantilidir !

Basınçlı sistem kalite belgelerimiz : TSE, TSEK, ISO 9001, TÜV Inter-Cert, CE

  • Bodrum Yatık Depolu Güneş Enerjisi

    YATIK DEPOLU GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

    Yatık depolu sistemler daha çok su kesintisi olan bölgelerde tercih edilmelidir. Sıcak ve güçlü taz..

    Daha Fazla Detay
    Turtes Elektrik Güneş Enerjisi

    BEDAVA SICAK SUYUN KEYFİNİ YAŞAYIN

    Su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir.

    Sistem şebeke basıncıyla çalışır, bu durum ise sistemin diğerler sistemlere göre daha fazla ve sabit tazyikle çalışmasını sağlar.

    Sayfaya Git

  • Bodrumda Güneş Kollektörleri

    GÜNEŞ KOLLEKTÖRLERİ

    Tamamı kendi üretimimiz olan alüminyum güneş kollektörlerimiz malzeme kalitesi..

    Daha Fazla Detay
    Bodrum Güneş Kollektörleri

    FARKLI ÇEŞİT, YÜKSEK VERİM

    Tamamı kendi üretimimiz olan alüminyum güneş kollektörlerimiz malzeme kalitesi ve üretim teknolojisiyle sistem içerisinde rakiplerinden çok daha yüksek verimle çalışmaktadır.

    Güneş kollektörlerimiz siz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, alüminyum kasanın renginden kollektör camı tipine ve kollektör içinde kullanılan panel çeşitlerine kadar farklı tip ve ebatlarda yüksek kaliteli malzeme ve teknolojiyle üretilmektedir.

    Sayfaya Git

  • Bodrum Pompa ve Hidrofor

    POMPA VE HİDROFOR

    Pompa ve hidrofor sektörünün en kaliteli ve dayanıklı mallarını titizlikle teknolojik yeni nesil sektörün..

    Daha Fazla Detay
    Bodrum Pompa ve Hidrofor

    DÜNYA'NIN EN KALİTELİ POMPA VE HİDROFORLARI BODRUMDA

    Santrifuj Pompalar, Yatay ve Dik Milli Pompalar, Paket Hidroforlar, Drenaj ve Foseptik Pompalar, Keson Kuyu Pompaları, Panolu Kablolu Paket, 4" Dalgıç Pompalar, 6" Dalgıç Pompalar, Dalgıç Motorlar, Hidrofor Tankları, Amega Pompalar, Sirkülasyon Pompaları, Havuz ve Asit Pompaları, Su Arıtma Cihazları, Genel Olarak Satışını ve Montajını Yaptığımız Kategorilerdir.

    Sayfaya Git

  • Boylerpan

    BOYLERPAN

    Boylerpan, kalorifer sistemi olan dairelerde ve binalarda banyolardaki radyatörün yerine m..

    Daha Fazla Detay
    Boylerpan

    BOYLERPLAN

    Boylerpan, kalorifer sistemi olan dairelerde ve binalarda banyolardaki radyatörün yerine monte edilen, hem radyatör gibi banyonun ısınmasını sağlayan, hemde kalorifer çalıştığı sürece sıcak su ihtiyacınızı karşılayan bir çeşit radyatördür.

    Kalorifer sistemi devredeyken kaloriferden gelen sıcak su, Boylerpan'daki ısıtma haznesinde dolaşır ve bu dolaşım esnasında ana depodaki suyu ısıtır. Böylece hem banyo ortamı, hemde depodaki kullanım suyu ısınır.

    Sayfaya Git
  • Vakumlu Güneş Enerji Sistemleri

    TÜPLÜ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

    Tüplü güneş enerji sistemlerimiz 304 kalite krom sacdan imal edilmiştir. Modern ve estetik..

    Daha Fazla Detay
    Vakumlu Güneş Enerji Sistemleri

    TÜPLÜ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

    Sistem 15, 24, 30 veya 36 adet olmak üzere, yan yana sıralanmış birbirine bağlı silindirik cam tüplerden oluşur. düz kollektörlere nazaran silindirik yüzeyli tüp kollektörler, gün ışığını her yönden aynı verimle alabilme özelliğine sahiptir.Bu sayede tüm sistem, düşük sıcaklıklarda bile günün her saatinde aynı yüksek verimle çalışır. Normal kullanımda sistem, sağladığı tasarruf ile 2-3 yıl içerisinde ilk yatırım bedelini geri öder.

    Sayfaya Git

  • Termoboyler

    TERMOBOYLER

    Pratik sıcak su kullanımı için tasarlanan termoboyler; termosifon gibi elektrikle k..

    Daha Fazla Detay
    Termoboyler

    HEM GÜNEŞ ENERJİSİ HEM ELEKTRİK

    Boylerin kullanım suyu ile temas eden gövdesi titanyum bazlı emaye kaplanarak korozyona karşı korunmuştur. Ayrıca ekstra korozyon koruması sağlayan magnezyum anot kullanılarak uzun ömür ve hijyen kazandırılmıştır. Gömlekli sisteme sahip olan boylerde ısıtıcı akışkan gövde cidarında dolaşmak suretiyle ısıtmayı sağlar. Hazne çevresinde kullanılan monoblok poliüretan malzeme ise ısı kaybını minimize ederek verimli bir izolasyon sağlar.

    Sayfaya Git
  • serpantinli_emaye_boyler

    SERPATİNLİ EMAYE BOYLERLER

    Farklı ihtiyaçlara göre tasarlanan emaye boyleri ev, villa, otel, restoran, hastane, mini oteller..

    Daha Fazla Detay
    serpantinli emaye boyler

    SICAK SUDA EKONOMİ DEVRİ

    304 Krom sacdan imal edilen serpantinli emaye boyler tamamen hijyenik olup, son teknoloji ile üretilerek hizmetinize sunulmaktadır. Ana gövdeye uygulanan boylere özel trapez desen sayesinde basınca dayanıklılık artırılmıştır. Boylerin bütün çevresini saran poliüretan ile mükemmel bir izolasyon sağlanmıştır. Ayrıca boylerin dışına giydirilen deri kılıf ile lüks bir görünüm kazandırılmıştır. Boyler üzerindeki termostat, açma kapama düğmesi bu konforun tamamlayıcısı olmuştur.

    Sayfaya Git

  • NATURA SERİSİ ALÜMİNYUM RADYATÖRLER

    NATURA SERİSİ ALÜMİNYUM RADYATÖRLER

    "Nature" serisi alüminyum radyatörler, birbirinden farklı tonlardaki ahşap desenleriyle me..

    Daha Fazla Detay

    NATURA SERİSİ ALÜMİNYUM RADYATÖRLER

    DOĞAL GÖRÜNÜM YÜKSEK VERİM

    Paslanmaya karşı uzun süreli dayanıma sahip olan alüminyum radyatör lerimiz düşük su hacmi ve yüksek ısı aktarım kapasitesiyle sıradan rad yatörlere göre çok daha verimli ve ekonomik olup enerji tasarrufu sağlar.

    Kaynaksız birleştirme metoduyla, yüksek hisrostatik basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörlerimiz çok çeşitli renk ve ebatlarda kullanıma sunulmuştur. Yüzeyi kir ve leke tutmayan bir yapıya sahip olduğundan temizlenmesi ve kullanımı son derece kolay vede sağlıklıdır.

    Sayfaya Git

  • Basınçlı Güneş Enerji Sistemleri

    BASINÇLI GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

    Su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir. Soğuk su devamlı ve..

    Daha Fazla Detay
    Basınçlı Güneş Enerji Sistemleri

    SABİT SU BASINCI, SABİT ISI AYARI

    Su kesintisi olmayan bölgeler için tavsiye edilen çok kullanışlı bir sistemdir. Soğuk su direk olarak depoya girer ve bu sistemde ikinci bir depoya ihtiyaç yoktur. Sistem şebeke basıncıyla çalışır, bu durum ise sistemin diğerler sistemlere göre daha fazla ve sabit tazyikle çalışmasını sağlar.

    Sayfaya Git

  • Hazneli Boylerler

    HAZNELİ BOYLERLER

    Hazneli boyler güneş enerji sisteminden kazan ısıtma sistemine destek verip mekan ı..

    Daha Fazla Detay
    Basınçlı Güneş Enerji Sistemleri

    HAZNELİ BOYLERLER

    Hazneli boyler güneş enerji sisteminden kazan ısıtma sistemine destek verip mekan ısıtmasını hemde kullanma suyunun ısıtılmasını sağlayan boylerlerdir. Son teknolojiyle üretilen hazneli boylerlerin kullanım suyu haznesi kaplaması korozyona dayanıklı titanyum katkılı çift kat emaye kaplanarak daha hijyenik olması ve dayanaklılığı arttırılmıştır. Şık deri kılıf ile hem izolasyona hem de modern ve şık bir görünüme ekstra katkı sağlar.

    Sayfaya Git

  • Serpantinli Krom Boylerler

    SERPANTİNLİ KROM BOYLERLER

    Sıcak suda ekonomi devri... 304 Krom sacdan imal edilen serpantinli krom boyler tam..

    Daha Fazla Detay
    Serpantinli Krom Boylerler

    SICAK SUDA EKONOMİ DEVRİ

    Sıcak suda ekonomi devri... 304 Krom sacdan imal edilen serpantinli krom boyler tamamen hijyenik olup, son teknoloji ile üretilerek hizmetinize sunulmaktadır. Ana gövdeye uygulanan boylere özel trapez desen sayesinde basınca dayanıklılık artırılmıştır. Boylerin bütün çevresini saran poliüretan ile mükemmel bir izolasyon sağlanmıştır. Ayrıca boylerin dışına giydirilen deri kılıf ile lüks bir görünüm kazandırılmıştır. Boyler üzerindeki termostat, açma kapama düğmesi bu konforun tamamlayıcısı olmuştur.

    Sayfaya Git

  • Prestij Banyopan

    PRESTİJ SERİSİ BANYOPAN

    ANARAD Banyopan ile hem banyonuzu ısıtın, hemde bornoz ve havlularınızı kurutun. Ayrıca mu..

    Daha Fazla Detay
    Prestij Banyopan

    MODERN BANYOLARIN VAZGEÇİLMEZİ

    ANARAD Banyopan ile hem banyonuzu ısıtın, hemde bornoz ve havlularınızı kurutun. Ayrıca mutfak, hol ve diğer mekanlarda da kullanabileceğiniz ANARAD Banyopan'lar 4 farklı yükseklik ve 3 ayrı genişlikte, boyalı veya krom, düz veya oval olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

    Ergonomik dizaynı sayesinde temizleme ve bakımı çok kolaydır. Montaj aparatları ile birlikte satışa sunulan Anarad Banyopanlar kolayca monte edilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

    Sayfaya Git

  • Elegant Serisi Alüminyum Radyatörler

    ELEGANT SERİSİ ALÜMİNYUM RADYATÖRLER

    Paslanmaya karşı uzun süreli dayanıma sahip olan alüminyum radyatörlerimiz düşük su hacmi..

    Daha Fazla Detay
    Elegant Serisi Alüminyum Radyatörler

    HEM ŞIK HEM ÜSTÜN

    Paslanmaya karşı uzun süreli dayanıma sahip olan alüminyum radyatörlerimiz düşük su hacmi ve yüksek ısı aktarım kapasitesiyle sıradan radyatörlere göre çok daha verimli ve ekonomik olup enerji tasarrufu sağlar.

    Kaynaksız birleştirme metoduyla, yüksek hisrostatik basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörlerimiz çok çeşitli renk ve ebatlarda kullanıma sunulmuştur. Yüzeyi kir ve leke tutmayan bir yapıya sahip olduğundan temizlenmesi ve kullanımı son derece kolay vede sağlıklıdır.

    Sayfaya Git

  • Yüzme Havuzu

    YÜZME HAVUZU

    Biz Bodrum' da Turtes Elektrik olarak, havuz şeklinin oluşturulmasında kullanıcının tamamen.

    Daha Fazla Detay
    Yüzme Havuzu

    BODRUM' DA YÜZME HAVUZUNUZUN TADINI ÇIKARIN!

    Biz Bodrum' da Turtes Elektrik olarak, havuz şeklinin oluşturulmasında kullanıcının tamamen hayal ettiği gibi, taleplerine göre titizlik içerisinde adım adım havuz projelerini uygulamaktayız. Buna göre havuzun niteliğine ve ekonomik tabloya göre hareket ederiz. Havuz projesinin gerçekleşmesinde kullanıcının ihtiyaçları karşılamada yeterli olan alternatif çözüm yolları belirlenir ve değerlendirilir. İşverenin ihtiyaçları gerekli hususlar ile hazırlanıp havuz projesine devam edilir.

    Sayfaya Git

  • Kat Kaloriferi

    KAT KALORİFERİ

    Maksimum yanma teknolojisi sayesinde tüm evinizi eşit oranda ısıtarak düşük yakıt tasarrufu.

    Daha Fazla Detay
    Kat Kaloriferi

    KALORİFER, SICAK SU, KUZİNE VE ŞÖMİNE

    Maksimum yanma teknolojisi sayesinde tüm evinizi eşit oranda ısıtarak düşük yakıt tasarrufu sağlanmasının yanısıra sıcak su konforunu da içinde barındırması, şirketimizin ısınmayı bir ihtiyaçtan keyife dönüştürmesinin kanıtıdır.

    Sayfaya Git

  • Termosifonik Boyler

    TERMOSİFONİK BOYLER

    Maksimum yanma teknolojisi sayesinde tüm evinizi eşit oranda ısıtarak düşük yakıt tasarrufu.

    Daha Fazla Detay
    Termosifonik Boyler

    DÜNYANIN SUYU EMRİNİZDE

    Termosifonik İnox Boyler, sıcak su ihtiyacınıza farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Ana depo 304 kalite paslanmaz krom sacdan imal edilmiş olup, özel şekillendirilmiş yüzeyi ile hem dayanıklılığı artırılmış, hemde klasik boylerlere göre ısıtma yüzeyi genişletilmiştir. Yine klasik boylerlerin aksine termosifonik boylerde cidar bölümü ana depoyu komple sarmaktadır. Ayrıca monoblok poliüretan izolasyon kullanılarak mükemmel yalıtım sağlanmıştır. ATB 100 - 150 - 200 - 250 modellerinde boyler ayrıca termosifon gibi duvara asılabilmektedir. Kalorifer devrede olmadığında elektrikli rezistans ile de sıcak su ihtiyacı karşılanabilmektedir.

    Sayfaya Git

  • Slim Serisi Aluminyum Radyatorler

    SLİM SERİSİ ALÜMİNYUM RADYATÖRLER

    "Slim" serisi alüminyum radyatörler diğer serilere nazaran daha düşük dilim genişliğine sahip ve düze..

    Daha Fazla Detay
    Slim Serisi Aluminyum Radyatorler

    HEM ŞIK HEM ÜSTÜN

    Paslanmaya karşı uzun süreli dayanıma sahip olan alüminyum radyatör lerimiz düşük su hacmi ve yüksek ısı aktarım kapasitesiyle sıradan rad yatörlere göre çok daha verimli ve ekonomik olup enerji tasarrufu sağlar. Kaynaksız birleştirme metoduyla, yüksek hisrostatik basınca dayanıklı olarak üretilen radyatörlerimiz çok çeşitli renk ve ebatlarda kullanıma sunulmuştur. Yüzeyi kir ve leke tutmayan bir yapıya sahip olduğundan temizlenmesi ve kullanımı son derece kolay vede sağlıklıdır.

    Sayfaya Git

  • Dik Depolu Guneş Enerjisi

    DİK DEPOLU GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

    Dik depolu sistemlerimiz sıcak ve soğuk su deposu olmak üzere iki iç bölümden oluşur. Sıca..

    Daha Fazla Detay
    Dik Depolu Guneş Enerjisi

    ÇATINIZIN SICAK DOSTU

    Sistem doğal sirkülasyon ile çalışır. Sirkülasyonu sağlayan faktör ısı farkı olduğundan çalışması için pompa gerektirmez. Kapalı devre, yani antifrizli bir sistemdir. Hiçbir şekilde kollektörlerdeki suyla kullanım suyu birbirine karışmaz. Anlaşıldığı üzere kışın sistemin güvenle kullanılabilmesı için kollektör suyunda antifriz bulunmaktadır. Kullanım suyu girişi şamandıra ile kontrol edilir. Sıcak su kullanıldıkça şamandıra açılır ve soğuk su akışı sağlanır.

    Sayfaya Git

  • Klima Sistemleri Bodrum

    KLİMA SİSTEMLERİ

    En büyük klima üreticilerinden olağanüstü teknolojiye ve dayanıklılığa sahip ürünleri ile ..

    Daha Fazla Detay
    Klima Sistemleri

    DÜNYANIZIN HAVASINI DEĞİŞTİRİN

    En büyük klima üreticilerinden olağanüstü teknolojiye ve dayanıklılığa sahip ürünleri ile uzun yıllardır Bodrum' da hizmet veren Turtes Elektrik güvencesiyle Türkiye'de. Klima ürünleri arasından bütçenize, ihtiyacınıza uygun bir ürünü mutlaka bulacak ve sağlıklı bir ortamın keyfini süreceksiniz. Sessiz çalışma ve kolay bakım esasına dayalı olarak dizayn edilen klimalarımız ile iklimlendirmede farkı yaşayacaksınız. kaliteli klima hizmetimiz ile her mevsimi bahar tadında geçirmeniz mümkün! Sahip olduğu İnverter teknoloji ile ısıtma ve soğutma gücünü oda sıcaklığına göre dengeleyen bu çok özel klimalar, fiyat seçenekleri ile sadece sizi değil cebinizi de ferahlatıyor.

    Sayfaya Git